Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Tęcza"

w Gdańsku

 


Aktualności
Dlaczego my?
Oferta
Gdzie nas znaleźć?
 

Diagnoza neuropsychologiczna w zaburzeniach neurologicznych
.

 

W przypadku chorób i zaburzeń neurologicznych (stwierdzonych bądź podejrzewanych) wskazane jest przeprowadzenie diagnozy neuropsychologicznej obejmującej ocenę rozwoju poszczególnych funkcji poznawczych oraz struktury intelektu.

Dla kogo?
.

 

Diagnozę neuropsychologiczną prowadzi się na podstawie wskazań lekarza specjalisty, bądź zawsze wtedy gdy zachowanie dziecka (u którego stwierdzono zab. neurologiczne) uległo wyraźnej zmianie. 

Diagnoza taka wskazana jest także wówczas, gdy trudności dziecka nie sposób wyjaśnić odwołując się do innych przyczyn niż podejrzenie zaburzeń neurologicznych. 

Forma pracy:
.

 

Diagnoza neuropsychologiczna prowadzona jest przez wykwalifikowanego psychologa w stopniu doktora, za pomocą wystandaryzowanych technik i narzędzi diagnostycznych. Na proces diagnozy składa się również wykorzystanie metod diagnozy klinicznej.

 

W wyniku prowadzonych badań powstaje opinia psychologiczno-pedagogiczna oraz, jeśli jest taka potrzeba, szczegółowe opracowanie wyników przeprowadzonych badań, dla lekarza prowadzącego. 

 

 

Zapisy
Specjalistyczna Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna "Tęcza"

ul. Czarnieckiego 5A poziom 1 

80-239 Gdańsk 

 

rejestracja (10:00-15:00):

tel./faks 58-340-38-29

tel. kom. 881-348-188

.
   
Design provided by Free Web Templates - your source for free website templates