Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Tęcza"

w Gdańsku

 


Aktualności
Dlaczego my?
Oferta
Gdzie nas znaleźć?
 

Diagnoza rozwoju małego dziecka:
.

 

Wczesna diagnoza rozwoju dziecka ma na celu dokonanie oceny prawidłowości rozwoju psychofizycznego malucha. Psychologicznej ocenie poddawany jest m.in. rozwój  koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji, mowy, sprawności motoryki małej, motoryki dużej, etc.

W przypadku dzieci nieco starszych badanie obejmuje również ocenę rozwoju emocjonalnego i społecznego. 

Dla kogo?
.

 

Diagnoza rozwoju małego dziecka wskazana jest zawsze wówczas, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości rodziców, bądź lekarza rodzinnego (pediatry) dotyczące prawidłowości rozwoju malucha. Wszelkie symptomy wskazujące na to, że rozwój nie przebiega zgodnie z normami rozwojowymi powinny być sygnałem dla rodzica. 

Wczesna diagnoza daje możliwość wczesnej interwencji - wspomagania rozwoju funkcji, których rozwój jest opóźniony. Im wcześniej pojawiają się formy wspomagania rozwoju i usprawniania wolniej rozwijających się obszarów - tym większa jest ich efektywność.   

Forma pracy:
.

 

Diagnoza rozwoju małego dziecka prowadzi w SPPP psycholog rozwoju, specjalizujący się we wczesnej diagnozie. Badanie najmłodszych dzieci odbywa się w obecności i przy udziale rodzica dziecka i ma charakter szeregu prób (podobnych do zabawy z dzieckiem), na podstawie których psycholog ocenia rozwój poszczególnych obszarów. W procesie diagnozy stosowane są również najnowsze, profesjonalne testy i skale rozwojowe.


Czas badania jest zależny od wieku dziecka i zakresu prowadzonego badania.


Nasi specjaliści są autorami testów do badania rozwoju małego dziecka, stosowanych w poradniach w całym kraju.

 


 


Rejestracja
Specjalistyczna Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna "Tęcza"

ul. Czarnieckiego 5A poziom 1

80-239 Gdańsk 

 

rejestracja (10:00-15:00):

tel. kom. 881-348-188

tel./faks 58-340-38-29

.
   
Design provided by Free Web Templates - your source for free website templates